Як сварки батьків впливають на дітей, та, як сваритися при них?!
Ні для кого не секрет, що сварки батьків у присутності дитини негагативно впливають на саму дитину. Однак таке суто теоретичне знання рідко зупиняє дорослих від лайки і конфліктів при маляті. Щоб в подальшому легше було зупинити та попередити сварки, пропоную більш детально розглянути це питання та зрозуміти в чому ж конкретно полягає цей негативний вплив. Побачивши конфлікт між батьками дитина відчуває шквал негативних емоцій, таких як страх, гнів, тривогу. І поки що маленька людина не знає, як з ними впоратися. Дитина може показати, що страждає, тільки за допомогою криків, капризів, впертості або неслухняності. Тому, якщо ви втомилися боротися з поганою поведінкою дитини, необхідно подивитися з боку на власне спілкування з партнером та з оточуючими. Якщо дитина постійно перебуває в стресовій ситуації, імунітет організму знижується і виникають хвороби, які прийнято називати психосоматичними. Під впливом стресу страждає, звичайно, і психіка малюка. Крайніми проявами можуть стати страхи, нічні кошмари, заїкання, енурез (нетримання сечі), нервові тики або навіть психічні захворювання. При цьому наслідки можуть наступати не відразу, а через роки. Або вони можуть бути просто вчасно не помічені батьками, захопленими «міжусобними війнами». Якщо дитина регулярно спостерігала сімейні конфлікти, саме така «форма спілкування» для неї стає нормальною.
Не можна сваритися при дітях,адже вони повторять за батьками геть усе,навіть, інтонацією голосу. Але конструктивно сперечатися і конфліктувати при дітях можна,але правильно.
Як сваритися при дитин
Показати дитині, що після сварки чи непорозуміння є можливість помиритися. Наприклад, попросити вибачення та визнати свою провину. Брати тайм -аут. У розпалі конфлікту буває дуже складно себе зупинити,але варто вчитися цьому: розійтися по різних кімнатах,або продовжити розмову після декількох хвилин.
Що категорично заборонено робити батькам:
1.Втягувати дитину у конфлікт. Батьки не повинні пропонувати дитині стати на чийсь бік,або називати дитину "зрадником",якщо вона захищає когось із батьків.
2. Вживати нецензурні слова та обзивати один одного,принижувати і ображати. Всі ми знаємо,що діти схильні повторювати фрази,які чує від оточення,а потім говорити ііх у школі чи садочку.
3. Обтяжувати дитину недитячою інформацією. Наприклад," твій тато зраджує мамі". Роблячи зусилля щодо поліпшення своііх стосунків з чоловіком (дружиною),ви не тільки станете самі спокійнішими і щасливішими,а й зможете зробити щасливішими своііх дітей
Шість чи сім?
Шість чи сім: у скільки років віддавати дитину до школи?
Не раз чула від батьків, які шкодували про те, що дали дитину до школи “зарано”. Мовляв, дитина була не готова до школи і тепер або відстає від однокласників у навчанні, або неохоче вчиться, або має конфлікти з ровесниками тощо.
Тож у якому віці краще йти до школи? Як визначити, чи дитина готова до школи?
Важливо, щоб у малюка сформувалася соціально-психологічна готовність до навчання, вміння тривалий час концентрувати увагу, з’явилася здатність до довільного запам’ятовування, потреба і інтерес до пізнання нового. Батьки, переговоривши з вихователями повинні впевнитися у знаннях, уміннях і навичках власної дитини, дуже часто саме батьки недооцінюють або перебільшують рівень можливостей свого малюка. Рішення про те, чи стане дитина цьогоріч першокласником, батькам варто приймати разом зі спеціалістами – педагогами та психологами, – орієнтуючись насамперед на особливості розвитку малюка. Дитина повинна бути готова фізично, інтелектуально, психологічно, соціально та емоційно.
Можна попросити дитину доторкнутися правою рукою до лівого вуха, провівши руку над головою. Дитина 4-5 років не може цього зробити – руки ще надто короткі. Також зверніть увагу на зуби дитини. А саме їх відсутність. Норма – коли випало чотири молочні зуби. Дивуєтесь, який зв’язок між навчанням та зубами? Так-от, з дозріванням зубів дозрівають центри, які відповідають за дитячу психомоторику.
Перевірте і кісткову зрілість. Покладіть руку дитини на стіл, і нехай вона почергово піднімає пальчики від мізинчика до великого. Зробити це непросто. Якщо ваша дитинка вміє так робити, це означає, що кісткова тканина розвинена і малюк витримуватиме навантаження з письма.
Фізіологічна готовність дитини до школи це, в першу чергу, готовність висидіти всі уроки. У неповні 6 років у дитини ще не повністю сформований хребет, внутрішні органи, а її змушують дуже довго сидіти (слабка здатність до саморегуляції). І це точно негативно позначиться на її фізичному стані. Потрапляючи в шкільну систему, малюк швидко втомлюється від шкільного режиму. У дітей часто піднімається температура «просто так».
Коли йдеться про інтелектуальну готовність, то тут має бути елементарний рівень математичних знань, знань про довкілля, навички письма, читання. Також дитина має бути готова емоційно, вміти вислуховувати людину, зрозуміти, що є час для гри, а є для навчання, має усвідомлювати, що є встановлені правила. Повинна вміти домовлятися з однолітками, знати правила гри, діяти в команді.
Труднощі в навчанні можуть виникати не тільки через те, що дитина не розуміє якогось предмета, або, що поганий вчитель, а й з-за непосидючості і неуважності самої дитини. А саме це і є психологічна незрілість дитини, яка виникає в результаті несформованості певних психічних процесів.
У 5 років дитина взагалі не повинна йти до школи. Батьки, які віддають дитину у школу в 5 років, роблять велику помилку, тому що забирають у неї ще рік, чи навіть два, дитинства, коли вона б могла ще гратися. У 5 років дітям важко адаптуватися, вони звикли до ритму гри, до того, що можуть відпочити в будь-який момент, поспати в обід, а в школі зазвичай треба більше концентрувати увагу, сидіти, вчитися, слухати. Навіть коли дитина дуже розумна, вона фізично ще не зріла. Дуже багато випадків, коли батьки рано віддають своііх дітей до школи, а вони лише в кінці другого, або, навіть у третьому класі розуміють, що таке школа, і починають вчитися.Ці перші роки виявляються для них складними і стресовими.
Потрібно пам'ятати про те, що всі діти розвиваються по-різному, фактичний вік дитини не завжди відповідає біологічному: одна дитина в 6 років готова до систематичного навчання, а іншій дитині і в 7 років звичайне шкільне навантаження буде не під силу. Я вам рекомендую поставитися максимально серйозно до цього питання, щоб не нашкодити своїй дитині.
Чому діти гризуть нігті?
Якщо ви зіткнулися з такою бідою, тоді давайте разом розберемося — чому діти починають гризти нігті і як з цією проблемою боротися?На жаль, впоратися з цією проблемою у зрілому віці уже практично неможливо. А це значить, що починати боротьбу з такою поганою звичкою бажано якомога раніше - ще з раннього дитинства. Щоб зрозуміти, чому дитина гризе нігті, слід розглянути мотиви, пов'язані з фізіологією і психологічно-соціальною спрямованістю. У першому випадку потрібно відзначити наступне:-схильність до неврозів та інші проблеми центральної нервової системи;- погане харчування, що веде до нестачі вітамінів;- хвороби серцево-судинної системи;- наявність в організмі паразитів.Якщо ж говорити про порушення соціально-психологічного характеру, то в цьому випадку причини будуть наступні:-психологічні травми і стреси внаслідок втрати близьких родичів та інше;-сильний переляк;-напружені відносини між батьками;-різка зміна обстановки;-велике психологічне навантаження і надмірно підвищені вимоги з боку дорослих до малюка;-слабка зайнятість дитини - тоді нігті гризуться просто через нудьгу;-поганий приклад з боку рідних і знайомих;-порушення режиму сну;-низька самооцінка.Фахівці не відзначають чітких вікових параметрів, що визначають, коли діти починають гризти нігті на руках. Це може статися як у 3 роки, так і в 10 років. Все залежить від того, з якої причини дитина почала це робити.І ,якщо старші діти хоча б іноді намагаються контролювати цей процес, то для маленьких крихіток то є непосильне завдання.Однак, слід зазначити, що найчастіше проблема починає проявлятися приблизно в 5-6 років. Саме в цьому віці малюк ходить на підготовчі курси або ж йде до школи. Дитина, яка до цього часу гралася на дитячому майданчику, ходила до дитячого садка, розважалася з друзями або відпочивала у селі у бабусі, тепер повинна нерухомо сидіти по 30 - 40 хвилин на одному місці. Таке навантаження - і психологічне, і фізичне, є справжнім стресом для його організму, і тому малюк намагається хоча би якимось чином висловити свій протест. Крім того, звичка гризти нігті стає своєрідним захисним бар'єром від тривожного відчуття.
Якщо ви помітили, що ваша дитина гризе нігті - ні в якому разі не проявляйте агресію, показуючи, як вам це не подобається. Грубо обсмикуючи і ляскаючи його по руках, ви не вирішите цю проблему. А сам малюк при тому дуже швидко зрозуміє, що при батьках цього робити не можна, зате на самоті, коли ніхто не бачить - навіть дуже можна.Найголовніше при цьому - постаратися якомога раніше з'ясувати причину, через яку ваше дитя постійно обгризає нігтики.Коли діти гризуть нігті, бажано в доступній формі розповісти їм, якої шкоди завдає ця звичка. Вони повинні зрозуміти, що заборони з цього приводу з боку батьків - це не їхня забаганка, а турбота про здоров'я своєї дитини і бажання допомогти їм вирішити цю проблему.Чому гризти нігті - це шкідливо?Причини досить прості:-під ними живуть різні бактерії і мікроби, і кожен раз ця весела братія переміщається в організм після того, як палець потрапляє до рота;-під час відкушування нігтя пошкоджується емаль зуба і, навіть, може зміститися щелепа;-відгризаючи нігтьову пластину, можна роздряпати слизову всередині рота, що призводить до виникнення стафілококових інфекцій;-відбувається руйнування нігтьового ложа - пластинка поступово коротшає і з часом може перетворитися на маленький пеньок;-в кутиках нігтів можуть виникати подряпини і синці, які також швидко інфікуються;-пошкоджується кутикула, яка є захисним бар'єром для здоров'я нігтів.Потрібно пам'ятати, що батьки мають намагатися душевно поспілкуватися із своєю дитиною, з тим, щоб допомогти їй знайти вихід із складної ситуації. Малюків потрібно постаратися переключити на інші заняття або гри. Розкажіть, що кожен пальчик - це своєрідний друг, який допомагає писати, складати конструктор, їсти. А завдавати болю друзям не можна. Тільки спільні зусилля дитини і батьків допоможуть позбутися від цієї згубної звички.Як правильно відучити дитину гризти нігті?Найчастіше батьки, котрі помітили подібну схильність, звертаються до лікарів з питанням, як відучити дитину гризти нігті.Як правильно чинити, і що робити при цьому, вам допоможуть поради:1. Розкажіть йому казку про двох героїв, один з яких гризе нігті, а другий - ні. Придумайте сюжет, за яким з нечупарою ніхто не хотів дружити, а охайний хлопчик мав багато товаришів.2. Привчіть малюка показувати свої емоції словами, що дасть можливість йому виплескувати енергію правильно.3. Залучайте його до малювання, танців, прогулянок - намагайтеся максимально займати вільний час корисним дозвіллям.4. Постарайтеся відлучити його від планшетів, комп'ютерів, смартфонів - пристроїв, які значно підвищують нервову напругу. 5. Стимулюйте його бажання зайнятися активним проведенням часу - запишіть в секцію по футболу, гімнастиці, на танці. Але при цьому не забувайте про правильний розподіл навантаження.
6. Прищеплюйте звичку доглядати за собою - малюкам прибирайте задирки за допомогою ножиць та пилочки, а підлітків запишіть в салон на манікюр.7. При виникненні чергового «нападу» гризти нігті,спробуйте відволікти дитину казкою, грою, виведіть його на прогулянку.8. Будьте терплячі, не проявляйте агресію, частіше обіймайте малюка, спілкуйтеся з ним про його справи - так він зможе відволіктися від бажання погризти нігті.9. Придбайте дитячий конструктор з дрібними деталями. Ідеальним варіантом стане іграшка з металевими елементами, які з'єднуються між собою гайками і вкрутами. Така гра дуже добре заспокоює нервову систему і прибирає весь внутрішній негатив.10. Корисні також заняття аплікацією, ліпленням за допомогою пластиліну або полімерної глини,малювання.Любіть своііх дітей, хвалять ііх та радьтеся з ними,щоб вони відчували себе значимими у родині.
Посміхайтесь!
Пропонуємо розгадати загадку: «Вона немає ціни. Вона збагачує тих, хто її одержує, не збіднюючи тих, хто її дарує. Вона продовжується одну мить, пам'ять же про неї часто збері¬гається надовго. Немає таких багатих, які могли б прожити без неї, і немає таких бідних, які б не стали багатші її милістю.
Вона створює щастя в домі, атмосферу доброзичливості у справах і слу-жить паролем для друзів. Разом з цим її не можна купити, випросити, позичити чи вкрасти, бо вона являє собою таку цінність, яка не принесе ніякої користі, якщо тільки не буде йти від чистого серця».
Так що ж це? Звичайно ж, по¬смішка! Тож поговоримо про посмішку...
Вчинки красномовніші за слова, а посмішка означає: «Ви мені подобає-тесь. Ви робите мене щасливим. Я ра¬дий вас бачити». Я кажу про справжню щиру посмішку - посмішку, сповнену сердечної доброти, що йде з глибини душі, посмішку, яка високо цінується в людських стосунках.
Що можна порадити, якщо ви не відчуваєте бажання посміхатись? Спро-буйте змусити себе: якщо ви наодинці, наспівуйте якусь веселу пісеньку, зга¬дуйте приємні хвилини вашого життя, коли ви чудово повеселилися у товари¬ша на іменинах, коли ви добре відпов¬ідали біля дошки і одержали заслуже¬ну п'ятірку, коли вам посміхнулася дівчина, яка вам симпатична, і погоди¬лася піти з вами в кіно... Поводьтеся так, як ніби ви вже щасливі, і це приве¬де вас до щастя!
Щоразу, коли виходите з дому, на¬беріть бадьорого вигляду, високо підніміть голову, ніби вона увінчана короною, дихайте на повні груди, «пий¬те» сонячне світло, вітайте посмішкою ваших друзів. Намагайтеся зосередити¬ся на думці про те, що вам хотілося б здійснити, намалюйте в своїй уяві образ симпатичної і достойної людини, якою вам хотілося б стати. Підтриму¬ваний вашою думкою, він буде щохви¬лини перетворювати вас саме в таку особистість!
Посміхайтеся! І люди, зігріті вашою посмішкою, будуть тягнутися до вас!
Посміхайтеся! І ваша посмішка створить щастя у вашому домі, атмос¬феру доброзичливості в спілкуванні.
Тільки ця посмішка має йти від чистого серця, тоді ви станете багатші з її милості. Адже, якщо ви здатні зав¬жди посміхатися життю, життя завжди посміхнеться вам!