Сьогодні – рівно рік, як 24 лютого 2022 року Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну.
365 днів тому на світанку 24 із 25 областей зазнали ракетних ударів. Відтоді українці живуть в умовах жорстокої, брутальної повномасштабної війни, що перекреслила життя до 24 лютого 2022-го й остаточно зруйнувала міжнародний порядок у світі.
Водночас російській воєнній агресії проти України – 9 років. Війна розпочалася, відколи Кремль, ховаючись за гібридною агресією, в 2014 році анексував Крим й окупував частини Донецької та Луганської областей. Широкомасштабне вторгнення
... Читати далі »
Хоча в більшості випадків народження дитини відбувається в потрібний термін і пологи проходять без проблем, іноді виникають ситуації, коли новонароджена дитина особливо вразлива.
Тому важливо приділяти особливу увагу процесу розвитку дитини, якщо:
• під час вагітності не було регулярних медичних обстежень,
• вагітна жінка має хронічні або гострі захворювання,
• дитина народилася передчасно або мала низьку вагу при народженні,
• пологи були складними або новонароджена дитина попала до відділення реанімації після народження,
• у дитини було серйозне інфекційне захворювання протягом першого року життя,
• в сім'ї вже є дитина, яка має проблеми розвитку.
Ця анкета була розроблена для того, щоб якнайшвидше визначити, чи має дитина розлади розвитку і таким чином почати допомагати їй з метою зниження негативних наслідків.
Соціально-гуманітарний проєкт "ОСВІТНІЙ ХАБ КИЇВЩИНИ" – ініціатива Київської обласної військової адміністрації.
Проєкт реалізують заклади передвищої, професійної та професійно-технічної, загальної середньої, позашкільної освіти Київщини на добровільній основі. Координатором проєкту є КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».
Місія Освітнього хабу Київщини – забезпечити реалізацію концепції навчання впродовж життя «Lifelong Learning», створивши умови для на
... Читати далі »
На 40-й день після Різдва, 15 лютого, відзначається одне з найбільших християнських свят – Стрітення Господнє. Урочисто відзначати його почали з кінця V століття.
Свято Стрітення вперше було встановлено церквою у Візантії після Ефеського собору 431 р. Тоді ж була сформована й відповідна іконографічна традиція.
На іконах «Стрітення» зображали Марію з Ісусом-немовлям на руках та Йосифа з голубами, які на 40-й день після народження Спасителя принесли до Храму жертву очищення. Поряд також були зображені пророчиця Анна та праведний старець Сімеон, якому було пророчено, що він помре, лише побачивши, стрітивши Месію. Ця подія символізувала зустріч старого і нового заповітів, двох осн
... Читати далі »
14 лютого у Гайшинській гімназії панувала романтична атмосфера. Адже День Всіх Закоханих – свято, коли учні відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання.
У школі цього дня працювала «Пошта святого Валентина». Будь-хто міг підписати і кинути листівку-валентинку для коханої людини, друзів чи вчителів в спеціальну скриньку, а потім маленькі купідони розносили любовні послання адресатам.
Члени учнівського самоврядування підготували святкову інс
... Читати далі »
Вийшов другий епізод мультсеріалу “Пес Патрон”. Він має назву “Агент під прикриттям” і, крім динамічного сюжету, містить важливу інформацію про правила поведінки із вибухівкою.
Як зазначено в описі до відео, серія “видалася ну дуже шпигунсько-пригодницькою”: “Тут тобі і погоня за капосними Бубухами, і ніби звичайна коза, а насправді — спеціальний агент Паляниця, і страшенна небезпека, і дуже вчасний дощ, і кумедні голуби, що так дратують Тома”.
Разом із пані Козою Патрон знешкоджує мінну розтяжку й пояснює глядачам,
... Читати далі »