«Не цураймось мови, вчимось розмовляти,
щоб слова чудові вміли оживати»
Писемність народу – це ознака його високого культурного рівня. Закарбоване слово навіки переживає свого автора й доносить далеким нащадкам його мудру думку, його заповіт.
9 листопада на честь ушанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця ми відзначаємо День української писемності та мови.
У Гайшинській гімназії учителі української мови, класні керівники, вихователі ГПД, педагог-організатор в кожному класі провели змістовні виховні заходи. Учні поглиблювали свої знання про мову і мовлення, розвивали творчі й комунікативні здібності, пошукові вміння та навички, вивчали історію виникнення українського правопису та виховання почуття поваги до народу, любові до рідної української мови.
Здобувачі освіти та педагогічний колектив гімназії, демонструючи рівень знань з української мови, долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, проявивши солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто говорить українською мовою, зберігаючи її для нащадків.
Мова – це віконце, через яке людина бачить світ. Це своєрідна візитна карта кожної людини, за якою судять про її освіченість, ерудицію, начитаність. Це душа мільйонів українців, загартована історією й відточена творчістю найталановитіших письменників. Нею промовляє дух нашої свободи! Тож вивчаймо українську мову, спілкуймося нею, будьмо українцями думкою, мовою, ділом!

 |